XS
SM
MD
LG
ВАШЕ ІМ`Я *
ТЕЛЕФОН *
Передзвоніть мені
Мова сайту:    укр    рус    eng

ПІДКЛЮЧЕННЯ ЗАКЛАДУ ДО ЕЛЕКТРОННОЇ СИСТЕМИ ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я (E-HEALTH)

Опис етапу: Одним з важливих чинників впровадження медичної реформи є Електронна система охорони здоров’я (E-Health). Для того щоб підписати договір з НСЗУ, заклад охорони здоров’я має бути зареєстрований у цій системі. А для того, щоб виконувати договір з НСЗУ, головні лікарі та медичні працівники мають мати власні кваліфіковані електронні підписи (КЕП).
E-Health складається з двох взаємопов’язаних частин, одну з яких — центральну базу даних (ЦБД) — контролюватиме держава. Заклади отримають доступ до неї через другу частину — медичні інформаційні системи (МІС), розроблені приватно.
Медичні заклади можуть обирати будь-яку МІС з-поміж тих, які пройшли перевірку і підключилися до центрального компонента електронної системи охорони здоров’я. Перелік підключених МІС можна переглянути на сайті ДП "Електронне здоров'я", яке відповідає за підключення МІС до центральної бази даних https://ehealth.gov.ua/pervynna-medychna-dopomoga/

З допомогою обраної МІС зареєструвати в Електронній системі охорони здоров'я Заклад, Підрозділи, Працівників.

Для реєстрації Закладу необхідно мати:

- Діючу на момент реєстрації Ліцензію на здійснення медичної практики (обов'язкова умова)

- Діючий на момент реєстрації Акредитаційний сертифікат (необов'язкова вимога на даний час)

- Контактні дані керівника (ПІП, дата народження, ІПН, серія та номер паспорта, ким і коли виданий паспорт, посада , контактний номер телефону, електронна скринька керівника)

- Реєстраційні дані закладу (важливо - мають відповідати запису в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (безкоштовно перевірити можна на веб-ресурсі Міністерства юстиції України -- https://usr.minjust.gov.ua/ua/freesearch 

- Загальну інформацію про заклад - місце реєстрації, місце здійснення діяльності, веб-ресурс закладу (за наявності), електронна скринька закладу, контактні телефони тощо.

- КЕП (кваліфікований електронний підпис керівника закладу) - отримується як правило в податковій. Більш детально про КЕП читайте в наступному розділі. 

Для реєстрації Підрозділу необхідно мати інформацію про:

- Назву підрозділу (вносити необхідно так назву, яка зазначено в Ліцензії на здійснення медичної практики)

- Місце здійснення діяльності (за даними Ліцензії)

- Графік роботи підрозділу

Для реєстрації Лікаря необхідно мати інформацію про:

- ПІП , ІПН, дату народження, конт номер телефону, контактна та доступна лікарю електронна адреса, дані про освіту - серія та номер диплому, дата видачі диплому, місто та країна навчання, спеціалізація по диплому, назва ВНЗ, дані про категорію - курси підвищення кваліфікації (переатестації) - номера сертифікатів, дати їх видачі, спеціалізація, категорія, дату, з якої лікар працює в закладі 

Тривалість періоду: постійно

Оновлення інформації про заклад, підрозділи, лікарів: постійно (за наявності змін в даних)

 

ОТРИМАННЯ КЕП (кваліфікованого електронного підпису)

Опис етапу: Кваліфікований електронний підпис (КЕП — електронний цифровий підпис) - удосконалений електронний підпис, який створюється з використанням засобу кваліфікованого електронного підпису і базується на кваліфікованому сертифікаті відкритого ключа. Існують два типи КЕП: КЕП фізичної особи та КЕП співробітника організації (юридичної особи). Керівнику закладу необхідно мати КЕП співробітника організації. Отримання кваліфікованого електронного підпису є обов'язковою умовою, оскільки він потрібен для підписання всіх документів і звітів для співпраці з Національною службою здоров’я України та отримання прямої оплати з державного бюджету від НСЗУ.

Отримання КЕП керівником закладу. 

Важливо. Не приймаються НСЗУ:

  • 1. електронний підпис керівника комунального закладу (КЗ), а не комунального некомерційного підприємства (КНП);
  • 2. електронний підпис керівника як фізичної особи;
  • 3. електронна печатка.Керівник закладу має отримати (зробити) кваліфікований електронний підпис комунального некомерційного підприємства (КНП).
  • Ключі КЕП можна безкоштовно отримати від Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту Державної фіскальної служби України (АЦСК ІДД ДФС) - рекомендуємо. Існують також інші акредитовані центри сертифікації ключів, які надають такі послуги на комерційній або іншій основі. Повний список акредитованих центрів сертифікації ключів є в Електронному реєстрі суб’єктів сфери КЕП на сайті Центрального засвідчувального органу Міністерства юстиції України (czo.gov.ua).

Отримання електронного підпису всіма медпрацівниками

Суб'єкт господарювання, який бажає укласти договір з НСЗУ, повинен забезпечити отримання кваліфікованих електронних підписів медичними працівниками, які будуть залучені до виконання договору.
  • Для цього, керівник комунального некомерційного підприємства (КНП) має подати списки всіх медичних працівників до одного акредитованого центру сертифікації ключів (АЦСК) для отримання ними власних кваліфікованих електронних підписів співробітників організації.
  • Електронна реєстрація працівників здійснюється після отримання електронного підпису та реєстрації керівника.
 

 

 

Контакти

Контактний тел:    +38 (095) 6633121
                                  +38 (096) 5104306

Тех підтримка:      +38 (096) 4759955
                                  +38 (093) 4759955

                       

Адреса

 

м. Київ, 04201, Україна

пр М.Рокосовського 10а/226