XS
SM
MD
LG
ВАШЕ ІМ`Я *
ТЕЛЕФОН *
Передзвоніть мені
Мова сайту:    укр    рус    eng

Фонд СС з ТВП. Єдиний електронний реєстр листків непрацездатності


Нормативна база проекту:

Історія розвитку проекту:

2010. Робота над створенням Єдиного електронного реєстру листків непрацездатності розпочалась у кінці 2010 році. В Пілотному проекті приймали участь заклади охорони здоровя Івано-Франківської, Одеської та Харківської областей.

До реєстру підключено 322 заклади охорони здоров’я.

Всі роботи були здані вчасно, про успішність проекту звітує Фонд соціального страхування України з тимчасової втрати працездатності. За ініціативи Фонду 14 квітня 2011 року під головуванням Віце-прем’єр-міністра України – Міністра соціальної політики України Тігіпка С.Л., відбулась розширена нарада сторін соціального діалогу щодо контролю за станом експертизи тимчасової непрацездатності в закладах охорони здоров’я України, запобігання порушень законодавства при видачі (продовженні) листків непрацездатності застрахованим особам та запровадження єдиного реєстру виданих листків непрацездатності, на якій було прийнято рішення про поширення на всій території України набутий досвід дії Пілотного проекту Єдиного електронного реєстру листків непрацездатності, як складову Електронного реєстру пацієнтів у Івано-Франківській, Одеській та Харківській областях. 

Відповідно до звернення Фонду  до складу другого етапу реалізації проекту ЄЕРЛН було запропоновано включити заклади охорони здоров’я ще 8 регіонів.

2012. Відповідно до Наказу МОЗ України №716 від 28.10.2011 року до проекту залучено заклади охорони здоров’я ще 8 регіонів України. Протягом 3 місяців до Єдиного електронного реєстру листків непрацездатності долучено ще 1500 закладів охорони здоров’я.

Успішну роботу проекту та практичне використання даних реєстру відмітили представники МОЗ України та Фонду соціального страхування з ТВП під час комплексної перевірки Волинської області (16.06 – 27.06.2013), що зафіксовано у Довідці про результати перевірки роботи виконавчої дирекції Волинського обласного відділення Фонду по контролю за обґрунтованістю видачі (продовження) листків непрацездатності застрахованим особам, відбором хворих на лікування в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів та закладів охорони здоров’я Волинської області з питань обґрунтованості видачі (продовження) листків непрацездатності застрахованим особам, відбору хворих на лікування в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів:

 «Визнати позитивною роботу виконавчої дирекції Волинського обласного відділення Фонду щодо запровадження Єдиного електронного реєстру листків непрацездатності по всій області та його використання в практичній роботі»

 

ЗМІ про проект:

2010. Електронний облік лікарняних листків. Івано-Франківськ

2012-2013. Реєстр лікарняних. Вінниця

2018. Чи діє в Полтаві електронний реєстр листків непрацездатності, перевірила нардеп

23 лютого, 08:10 0

Людмила Денісова та Наталія Удовицька. Фото – Ольги Правденко

Полтавська область серед 11регіонів країни, де впроваджують пілотний проект єдиного електронного реєстру лікарняних листків непрацездатності. Подивитися на практиці, як діє система до Полтави приїхала Людмила Денісова, народний депутат, голова Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення. Зокрема вона відвідала міський клінічний пологовий будинок Полтави, де з 2105 року діє ця програма.

– Мета цього реєстру – позбавити можливості зловживань у сфері охорони здоров’я і спрямувати кошти на профілактику захворювань, які розповсюджені в тій чи іншій області та страхові виплати, тобто лікарняні, – говорить Людмила Денісова. – Ми знаємо, що зловживання в цій сфері відбуваються приблизно на суму мільйон 700 тис – мільйон 900 тис грн на рік. А бюджет всього Фонду соціального страхування України – майже 21 мільярд гривень. Багато зловживань було по виписці лікарняних по пологах і вагітності. Жінку брали на роботу на сьомому місяці вагітності, працевлаштовували, надавали їй високу заробітну плату, через це платили чималі гроші по лікарняному і потім вона цими виплатами ділилися з роботодавцем. Висновки про зловживання зробили в результаті аналізів цих листків.

У пологовому будинку наочно продемонстрували, як працює система.
– Електронний реєстр листків непрацездатності дав установі звітність і контроль, розуміння ситуації. Щохвилини я можу увійти в систему і подивитися наскільки правильно та обґрунтовано виписаний листок непрацездатності, – говорить Наталія Удовицька, головний лікар міського клінічного пологового будинку. – У нас три стаціонарних відділення, які щодня виписують пацієнтів. Відповідно оформлено три робочих місця і діє центральний сервіс, де заступник головлікаря щодня контролює формування діагнозів, своєчасність, правильність лікарняних листків, їхню кількість.
Людмилі Денісовій показали, як працює система, розповіли, що діє вона вже кілька років. Програму отримали частково вже сформовану. У ній є класифікація захворювань, адреси проживання та місце роботи пацієнтів. Комі того в пологовому будинку створили власні реєстри, де внесені дані усіх лікарів, які працюють, які звільняються, є журнал листків непрацездатності, який в пологовому ведуть ще з 2013 року. Наразі в базу даних введено понад 5 тисяч таких листків.
У пологовому будинку запевнили, що користуються програмою щодня і вся інформація автоматично передається на головний сервіс, який знаходиться у Фонді соціального страхування.
Володимир Забела, заступник Фонду соціального страхування України, який теж був присутній на зустрічі, підтвердив, що всю інформацію від Полтавського пологового будинку отримують вже протягом кількох років. Це здивувало Людмилу Денісову, яка запитала в Забели, чому на її запит у Фонді відповідають, що не отримують жодної інформації. Згодом з’ясувалося, що з 2014 року лише 2 лікувальні заклади – Полтавський пологовий будинок та Машівська центральна районна лікарня єдині в Україні, яким вдалося здійснювати трансфер безпосередньо на сервер, що знаходиться в Києві у Фонді соцстрахування.
Денісова зазначила, що й досі по проекту, який діє з 2012 року в 11 областях країни, не підбито жодних підсумків.
– Комітет хоче розробити рекомендації та звернутися до Кабінету Міністрів, до Міністерства соціальної політики та Міністерства охорони здоров’я, до Фонду соцстрахування, для того, щоб або розробити новий реєстр або продовжувати впровадження вже існуючого реєстру, – підсумувала голова комітету.

Довідково: Єдиний електронний реєстр листків непрацездатності - система введення, накопичення, зберігання, передачі та використання інформації (даних) про видані, продовжені та обліковані листки непрацездатності.

За матеріалами інтернет-видання KOLO NEWS

http://kolo.news/category/zdorove/7578

2018. Голова Комітету Людмила Денисова: «Треба доопрацювати існуючий електронний реєстр лікарняних, ніж витрачати кошти на створення нового»

«Немає необхідності створювати новий проект Єдиного електронного реєстру листків непрацездатності. Досить взяти існуючий і доопрацювати його », - заявила голова Комітету з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення Людмила Денисова під час робочої поїздки в Полтаву.

«Пілотний проект Реєстру був заснований ще в 2011 році. Тоді ж до участі в ньому були залучені 11 областей. Одна з них - Полтавська. Витрачені мільйони гривень на програмне забезпечення, обладнання робочих місць. І з'являється інформація, що Фонд соціального страхування працює над постановою про введення ще одного нового електронного реєстру. Тому вирішили з'ясувати, що відбувається з існуючим і як він працює », - заявила Людмила Денисова.

Під час поїздки народний депутат відвідала обласну клінічну лікарню ім. М. В. Скліфасовського, міський пологовий будинок, міське відділення Фонду соціального страхування і обласне управління Фонду в Полтавській області.

Як з'ясувалося, на клієнтському рівні проект працює і місцеві лікарні ім користуються. З 2011 року накопичена значна база листків непрацездатності. Проблема тільки в двох позиціях. По-перше, передача даних з лікарень в Фонд соціального страхування (з понад 90 медичних установ інформацію в Київ передають тільки 2), і, по-друге, вдосконалення програмного забезпечення.
 

Все це можна зробити і коштувати буде дешевше, ніж створювати нову систему.

Сьогодні Реєстр використовується Фондом соціального страхування тільки для перевірки правильності оформлення лікарняних. На мою думку, це неправильно. Потрібно, як і було задумано, використовувати його для профілактики. Фонд повинен бути зацікавлений у зменшенні кількості лікарняних листів. А такого зменшення можна досягти за рахунок профілактики, реабілітації та оздоровлення. Потрібно тільки мати відповідний аналіз і використовувати для цього вже існуючий Реєстр », - зазначила Людмила Денісова.

За її словами, при введенні Реєстру було метою уникнути зловживань з лікарняними. І цього вдалося досягти. Кількість лікарняних листів в пілотних областях скорочувалася з року в рік.

У вівторок 27 лютого під час засідання профільного комітету буде сформовано рекомендації, які будуть направлені в уряд, Мінсоцполітики, МОЗ, Фонду соціального страхування.

Під час поїздки голова комітету також відвідала Полтавський регіональний центр зайнятості, де взяла участь в засіданні Комісії з реалізації пілотного проекту по залученню до роботи членів малозабезпечених сімей і внутрішньо переміщених осіб.

До речі, особам, чиї бізнес-проекти схвалюються Комісією, надається поворотна фінансова допомога з державного бюджету. Крім участі в Комісії Людмила Денисова зустрілася з підприємцем з Донбасу Дмитром Калініним, який вже отримав допомогу, і сьогодні продукція його цеху з пошиття одягу користується попитом не тільки в Україні, а й за її межами - в Європі і США.

Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України

http://rada.gov.ua/ru/news/Novosty/ru/news/Novosty/Soobshchenyya/154893.html

Список наших клієнтів

Контакти

Контактний тел:    +38 (095) 6633121
                                  +38 (096) 5104306

Тех підтримка:      +38 (096) 4759955
                                  +38 (093) 4759955

                       

Адреса

 

м. Київ, 04201, Україна

пр М.Рокосовського 10а/226